Dezinfekcia

Baktérie. Sú všade okolo nás. Malí ničitelia, ktorí však môžu spôsobiť nemalé následky. Nedá sa ich úplne vyhubiť, ale dá sa znížiť ich počet tak, aby nepredstavovali bezprostredné nebezpečenstvo.

Vírusy. Husia koža naskakuje nejednému pri predstave toho, aké hrozby pre nás môžu predstavovať. Veľkosťou menšie ako baktérie, sú to organizmy, ktoré potrebujú cudziu bunku na vlastné prežitie. Nachádzať sa môžu taktiež kdekoľvek – vo vzduchu, v zemi, v tekutinách, či v krvi.

Plesne. Nepotešíme sa im, keď ich nájdeme na jedle a ani inde v domácnosti. Tieto mikroskopické huby obľubujú vlhkosť, preto sa vyskytujú v budovách následkom nedostatočného vetrania / kúrenia, či stavebnej chyby. Dokážu sa veľmi rýchlo rozmnožovať a ľudské zdravie ohrozujú predovšetkým vyvolaním alergií, infekcií a iných ochorení.

Našťastie poznáme cestu, ako proti týmto nežiadúcim mikroorganizmom efektívne bojovať. Využívame na to nechemické metódy šetrné voči životnému prostrediu a majetku, či chemické a kombinované metódy pri vysokom stupni zamorenia. Po potrebnej vstupnej obhliadke určime, o aký typ nežiadúceho organizmu ide a aplikujeme tú najefektívnejšiu ekologickú cestu na jeho likvidáciu prihliadajúc na prostredie, v ktorom sa zamorenie nachádza.

Dezinfekciu vykonávame aj v zariadeniach s častým pohybom ľudí i zvierat a so zvýšeným rizikom infekčných ochorení, ako sú školy, škôlky, kiná, divadlá, domovy sociálnych služieb, potravinárske podniky, nemocnice, reštaurácie a podobne. Pre tieto zariadenia ponúkame tiež program dlhodobej starostlivosti, kedy pri pravidelných kontrolách zistíme výskyt nežiaducich mikroorganizmov v zárodku a zabránime tak rozmnoženiu.

Likvidácia holubieho trusu

Holubí trus nie je iba estetickým problémom. Nájdeme v ňom totiž bohatú zbierku pôvodcov chorôb od baktérií, cez vírusy, plesne, parazity až po rôzne alergény, ktoré môžu vyústiť do vzniku astmy.  Holuby sa tiež podieľajú na prenose kliešťovej encefalitídy či toxoplazmózy, nakoľko bývajú hostiteľmi Klieštikovca kurieho i holubieho.

Čistenie holubieho trusu je riziková činnosť, preto je nevyhnutný odborný zásah. Profesionálnu dezinfekciu vykonávame na všetkých poškodených miestach vrátane balkónov, terás, povál, striech, či akýchkoľvek iných častí budov a objektov.

Na prevenciu proti vniknutiu holubov do priestorov zabezpečujeme montáž ochranných sietí a profesionálne plašiče.

Dezinfekcia po zosnulom

Záležitosť, o ktorej sa neľahko hovorí, no je potrebné ju vykonať odborne, nakoľko biologické pozostatky bývajú pôvodcom rôznych chorôb. Pred samotnou dezinfekciou je v mnohých prípadoch nutná aj dezinsekcia pre výskyt múch, či iného hmyzu. Čistenie po zosnulom je špecializovaný typ dezinfekcie, kedy sa aplikuje postrek a po dobe pôsobenia účinnej látky nastáva likvidácia vecí zasiahnutých biologickými ostatkami. Samozrejmou súčasťou čistenia je aj aplikácia sprejov na prírodnej báze na pohltenie zápachu.

Elektrostatické aplikátory VICTORY

Víťaz v boji proti vírusom, baktériám, plesniam a škodcom – taký prívlastok si zaslúži elektrostatická pištoľ VICTORY, ktorá veľmi efektívne a rovnomerne aplikuje účinnú látku na predmety, steny a aj do tých najmenších štrbín. A ako to funguje? Technológia na báze elektrostatiky pridáva elektrický náboj do kvapiek účinnej látky namiesto pripojenia sa na vonkajšiu stranu.  Kvapky tak ostanú nabité dlhšie, čím sa zabezpečuje maximálne pôsobenie elektrostatiky a dokonale rovnomerné nastriekanie objektu.

Dezinfekcia PolyHMG

Profesionálna likvidácia vírusov, baktérií, plesní, prvokov, kvasiniek a iných mikroorganizmov na povrchoch a predmetoch v zdravotníckych, potravinárskych a ubytovacích zariadeniach, MHD, inštitúciách, obchodných domoch a iných priestoroch hromadného pohybu ľudí. Okrem likvidácie a čistenia sa pri dezinfekcii PolyHMG vytvára na povrchoch vrstva, ktorá ich chráni niekoľko týždňov pred mikroorganizmami a zároveň nepoškodzuje povrch samotný.

MATE OTÁZKY?

Neváhajte nás kontaktovať.

Spoločnosť HOLMAR DDD s.r.o. je členom POLYHMG group a Cechu profesionálov DDD.